Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy, Bliscy, Przyjaciele, Znajomi

6643 to wynik, siódmy na liście Koalicji Obywatelskiej w całym okręgu 31 i najlepszy w Piekarach Śląskich spośród wszystkich kandydatów (6014), jaki dzięki Państwa zaufaniu osiągnąłem w wyborach do sejmu RP. Dziękuję każdemu z osobna za każdy oddany głos. Dziękuję tym, którzy mi kibicowali i wierzyli do końca. Niestety tym razem ten rezultat, nie pozwoli objąć mandatu poselskiego. Z pewnością jednak dalej będę pracował na rzecz miasta i naszego regionu wypełniając funkcje radnego. Nie zabraknie realizowanych spraw i akcji. Mój numer telefonu jak zawsze pozostaje do dyspozycji.

Mam nadzieję, że mój wynik będziemy mogli spożytkować na rzecz naszego wspólnego działania ponad wszelkimi podziałami i sympatiami. Gratuluję Wszystkim nowo wybranym posłom i senatorom. Życzę owocnej pracy na rzecz kraju, regionu i naszego miasta.

Dziękuję szczególnie za udzielone poparcie posłowi do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzemu Buzkowi, Prezydent Miasta Sławie Umińskiej-Duraj wraz z zastępcami Krzysztofem Turzańskim i Pawłem Słotą, radnym Obywatelskiego Klubu Radnych, a także Naszych Piekar. Dziękuję rodzinie i bliskim. Wszystkim, którzy wspierali, dobrym słowem, gestem, życzliwością. Dziękuję mieszkańcom: Katowic, Chorzowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Tychów oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego za oddane głosy i zachęcam do współpracy w przyszłości.

OKRĘG 31, lista nr 5 - Koalicja Obywatelska, miejsce na liście nr 10

ŁUKASZ ŚCIEBIOROWSKI - rocznik 1980. Z wykształcenia magister politologii – polityki społecznej, przedsiębiorca - badacz społeczny i rynkowy, radny Rady Miasta Piekary Śląskie. Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych. Poza codziennymi obowiązkami poświęca się od wielu lat pracy społecznej na rzecz sportu, kiedyś jako zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów, a obecnie członek Komisji Rewizyjnej Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc wcześniej funkcje członka zarządu, a obecnie Komisji Rewizyjnej i sędziego sportowego klasy I państwowej. Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii sportu oraz autor cyklu artykułów o historii podnoszenia ciężarów. Współrealizował liczne projekty badawcze m.in.: analiza sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; badanie wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; ocena potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce.

W latach 2006 - 2018 przynależał do Stowarzyszenia Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie, również jako sekretarz zarządu oraz wcześniej przez kilka lat do Stowarzyszenia Śląsk XXI jako członek Komisji Rewizyjnej. Pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych m.in.: „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej", "Wielobój sprawnościowy dla dzieci".

W roku 2006 uczestnik wyborów do Rady Miasta Piekary Śląskie w których zdobył szerokie poparcie mieszkańców. Mimo, że wówczas mandatu nie uzyskał, aktywnie uczestniczył w życiu społecznym miasta. Reprezentował, jako przedstawiciel wojewody, mieszkańców w Radzie Społecznej Szpitala Miejskiego w latach 2007-2010. Mandat radnego uzyskał już w kolejnych wyborach do Rady Miasta w listopadzie 2010 r. Poparcie dla kandydatury udzielił mu wówczas m.in. Krzysztof Cugowski, lider popularnej grupy Budka Suflera a także w latach 2005-2007 Senator RP. Od grudnia 2012 do dziś członek Rady Programowej Ośrodka Kultury „Andaluzja”.

Mandat radnego objął ponownie po wyborach samorządowych 16 listopada 2014 roku z trzecim wynikiem spośród wszystkich kandydatów. Zaufaniem obdarzyli go również koleżanki i koledzy radni powierzając funkcję przewodniczącego Obywatelskiego Klubu Radnych, a także przewodniczącego stałej komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta oraz koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta.

Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Zawsze stara się jednak znaleźć chwilkę na słuchanie muzyki... zwłaszcza Budki Suflera i muzyki filmowej w której wysoko ceni sobie kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Z wielkim uznaniem odnosi się również do twórczości Stanisława Barei, którego filmy i seriale komediowe zawsze przykuwają uwagę tak jak i pozostała klasyka polskiej kinematografii.

W wyborach samorządowych 21 października 2018 r. po raz trzeci uzyskał mandat radnego Rady Miasta Piekary Śląskie. Z początkiem kadencji 2018-2023 objął ponownie funkcje Przewodniczącego największego w radzie Obywatelskiego Klubu Radnych oraz Przewodniczącego stałej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

W roku 2010 współrealizował wystawę Brzozowice-Kamień na fotografii i w filmie dawniej i dziś. W roku 2014 współautor zdjęć do serii widokówek "Tu... w Piekarach wczoraj i dziś". We wrześniu 2015 roku współorganizował I Sufler Rock Festiwal piosenek Budki Suflera, którego był pomysłodawcą oraz w październiku 2016 roku drugą edycję Festiwalu. W maju 2018 wspólnie z Zespołem Prasowym Urzędu Miasta współtworzył wystawę autorskich zdjęć pt. "Pielgrzymkowe kadry" - prezentującą Stanową Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej w latach 2008-2017, która prezentowana była na Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich. Pomysłodawca utworzenia Piekarskiej Bazy Artystów, która powstała w roku 2018 i ma na celu wsparcie promowania twórczości piekarskich artystów.

W listopadzie 2018 wspólnie z Zespołem Prasowym Urzędu Miasta Piekary Śląskie przygotował kolejną wystawę "Dawne Piekary Śląskie w kadrach Gwarka", która ukazywała archiwalne zdjęcia reporterów tygodnika "Gwarek". Wystawa prezentowana była na Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich.

W wyborach parlamentarnych do Sejmu w roku 2019 jako bezpartyjny samorządowiec kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu 31 obejmującym miasta:

  • - Chorzów,
  • - Katowice,
  • - Mysłowice,
  • - Piekary Śląskie,
  • - Ruda Śląska,
  • - Siemianowice Śląskie,
  • - Świętochłowice,
  • - Tychy i
  • - powiat bieruńsko-lędziński (Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin, Lędziny).

Wywiad w Radiu Piekary - Rozmowa Dnia 25.09.2019. Zachęcam do odsłuchania.Zapraszam do obejrzenia wywiadu jaki udzieliłem redaktorowi Markowi Czyżowi w TV Silesia 24. Nie zabrakło oczywiście tematów związanych z regionem, Piekarami Śląskimi, wyborami i pracy na rzecz regionu, ale i... Budką SufleraDycha Ściebiorowskiego - program wyborczy Łukasza Ściebiorowskiego - kandydata do Sejmu w okręgu 31, lista nr 5, miejsce 10dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

dycha

baner