O MNIE

Mobirise Website Builder

ŁUKASZ ŚCIEBIOROWSKI

Urodzony w Piekarach Śląskich. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna. Społecznik, radny Rady Miasta Piekary Śląskie w latach 2010-2023. Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta w okresie 2014-2023 r.

Rzetelność i zaangażowanie to cechy jego działalności. Na forum samorządu wielokrotnie podnosił ważne dla mieszkańców i lokalnej społeczności sprawy.

Zawodowo związany był z obsługą klienta i sprzedażą w branży komunalnej. Przez lata zajmował się badaniami marketingowymi i społecznymi.

Pomysłodawca, organizator cyklicznych akcji społecznych w tym m.in.: Paragon Dobroci, Kupuj Lokalnie; Wywieś flagę w oknie; Testu Wiedzy Obywatelskiej - Gimnazjalista Omnibus; Wielobój Sprawnościowy dla Dzieci; Piekarski Dzień Bezpieczeństwa.

Działa aktywnie w obszarze kultury i rekreacji, współorganizując festiwale muzyczne jak np. Sufler Rock Festiwal, a także wydarzenia i imprezy sportowe.

Kiedyś jako zawodnik, obecnie działacz sportowy poświęca się od lat pracy społecznej na rzecz sportu w tym podnoszenia ciężarów, pełniąc wcześniej funkcje członka zarządu, a obecnie Komisji Rewizyjnej Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i sędziego sportowego klasy I państwowej.

Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii sportu. Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Zawsze stara się znaleźć czas na słuchanie muzyki, zwłaszcza Budki Suflera i muzyki filmowej w której wysoko ceni sobie kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Z uznaniem odnosi się również do twórczości filmowej Stanisława Barei.

Ważne pozostaje dla niego promowanie lokalnych twórców kultury, a także aktywizowanie seniorów poprzez udział w stowarzyszeniach i grupach społecznych.

W roku 2018 kandydat w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał wówczas siódmy wynik na liście. Do objęcia mandatu zabrakło niewiele.

Mandat poselski uzyskał kandydując ponownie w wyborach parlamentarnych w październiku 2023 r. ciesząc się dużym zaufaniem społecznym. W Sejmie uczestniczy w pracach Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Przewodnicy Parlamentarnemu Zespołowi ds. Wspierania Twórców i Promocji Polskiej Muzyki Rozrywkowej. W Parlamentarnym Zespole ds. Działalności Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Idea bycia zaangażowanym, aktywnym i otwartym na sprawy lokalnej społeczności, grup zawodowych i problemy Śląska przyświeca mu w działalności poselskiej. Jako poseł za cel stawia sobie wsparcie dla funkcjonowania i rozwoju samorządów

Biuro Poselskie

ul. Wyszyńskiego 29A/17
41-940 Piekary Śląskie

NIP 498-011-56-06

Filia Biura Poselskiego

ul. Powstańców 1A/1
41-500 Chorzów

Kontakt

451 108 740
biuroposelskie.sciebiorowski@gmail.com

© Copyright 2024 Łukasz Ściebiorowski Poseł na Sejm RP

Archiwalna strona